کاربرد آرام بند درب | درب اتوماتیک برقی کرج | درسان

آرام‌ بند اسمارت کرج: وسیله ای مکانیکی است که به ویژه در شرکت ها، بیمارستان ها، مدارس و بسیاری از موسسات باز برای آرام بسته شدن درب ها نصب می شود. آرام‌بند اسمارت به بسته شدن حتمی درب و نرم بسته شدن آن کمک می کند . شما می توانید طیف گسترده ای از مدل ها را در بازار پیدا کنید که با نیازها و زمینه استفاده شما سازگار است. برند آرام‌بند اسمارت در این مقاله  نکات انتخاب آرام ‌بند را برای شما بازگو می‌کند.

آرام‌ بند اسمارت کرج | آیفون تصویری ارزان | شرکت درسان

آرام‌بند اسمارت چیست؟

آرام‌بند برند اسمارت همانند سایر آرام‌بند ها وسیله ای مکانیکی است که پس از عبور شما به طور خودکار درب را می بندد و از مداخله دستی جلوگیری می کند.  از یک بازوی مفصلی یا بازوی کشویی و یک کیس ساخته شده است ، نصب آن به ویژه در گذرگاه هایی که بسته ماندن درب های خاصی مهم است توصیه می شود.

برای مثال می‌توان درب ورودی ساختمان و همچنین روی درب‌های طبقات آن را نصب کرد تا در صورت آتش‌سوزی ساختمان را ایمن کند‌  همچنین امنیت ساکنان را با اطمینان از اینکه درها پس از عبور شخص بسته می شود را بالا می برد.

آرام‌بند اسمارت هکچنین یک وسیله مکانیکی موثر برای مبارزه با گسترش آتش و دود است. بنابراین بر روی درب های ضد حریق یافت می شود.

آرام‌ بند اسمارت کرج | آیفون تصویری ارزان | شرکت درسان

چگونه یک آرام‌بند را انتخاب کنیم؟

هنگام انتخاب آرام بند اسمارت یا هر برند دیگری، مهم است که وزن و عرض درب را در نظر بگیرید. محل استفاده نیز باید برای انتخاب بهترین گزینه ها در نظر گرفته شود: بازوی مفصلی یا کشویی برای شما کارامدتر است.  ترمز یا تایمردار ایده آل تر است؟ نوع درب و نیاز و شرایط خود را در نظر بگیرید. همچنین باید گزینه های نصب یعنی : استاندارد یا معکوس را در نظر بگیرید.

اولین نکته در انتخاب آرام‌بند اسمارت ، ویژگی های درب است که قرار است روی آن نصب شود. ابعاد به خصوص عرض و همچنین وزن در در انتخاب شما تاثیر گذار خواهد بود. بسته به این دو ویژگی ، باید آرام‌بند اسمارت را با نیروی بیشتر یا کمتر انتخاب کنید. بر اساس استاندارد EN 1154، نیروی یک آرام‌بند  از 1 تا 7 است.

سایز ها

 1: برای درب هایی با عرض 750 میلی متر و وزن 20 کیلوگرم ایده آل است.

 2: برای درب هایی با عرض 850 میلی متر و وزن 40 کیلوگرم مناسب است.

 3: برای درب هایی با عرض 950 میلی متر و وزن 60 کیلوگرم انتخاب می‌شود.

 4: برای درب های با عرض 1100 میلی متر و وزن 80 کیلوگرم مناسب است.

 5: روی درب های با عرض 1250 میلی متر و وزن 100 کیلوگرم نصب می شود.

 6: برای درب های با عرض 1400 میلی متر و وزن 120 کیلوگرم ایده آل است.

7: برای درهای با عرض 1600 میلی متر و وزن 160 کیلوگرم استفاده می شود.

دانستن این نکته مهم است که آرام‌بند  نصب شده روی درب ضد حریق باید حداقل دارای قدرت 3 باشد تا با مقررات آتش نشانی مطابقت داشته باشد.

ویژگی های درب شما نیز نوع نصب ممکن و نحوه نصب آرام‌بند اسمارت را مشخص می کند.

آرام بند کرج

می توان 2 نوع مونتاژ را تشخیص داد:

استاندارد: نصب روی برگ در سمت لولا یا روی قاب مقابل لولاها انجام می شود.

معکوس: نصب بر روی قاب سمت لولا یا روی لنگه در مقابل لولاها انجام می شود.

بسته به بودجه و محل نصب، می‌توانید بین آرام‌بند اسمارت کشویی یا لولایی یکی را انتخاب کنید.

برای درهای داخلی ، آرام بند لولایی یا مفصلی اغلب توصیه می شود ، معمولاً ارزان تر از نوع کشویی هستند.

اگر خطر خرابکاری تجهیزات وجود دارد، توصیه می شود به جای آن یک بازوی کشویی انتخاب کنید، زیرا روکش صاف آن دسترسی محدود به مکانیسم را امکان پذیر می کند.

تنظیم  بستن درب  با آرام‌بند اسمارت

بسته به محل نصب آرام‌بند اسمارت ، می توانید چندین گزینه کاربردی را انتخاب کنید که راحتی و ایمنی افراد را تضمین می کند.

آرام‌بند با ترمز: این نوع آرام‌بند  دارای سیستم ترمز در هنگام باز شدن است که امکان ترمز درب را فراهم می کند. این ترمز خطر باز شدن ناگهانی درب و باز شدن های ناشی از باد را محدود می کند. به این دلایل، گزینه ترمز اغلب در  آرام‌بندهایی  که برای نصب روی درب خارجی یا روی درب‌های مدارس در نظر گرفته شده‌اند ، توصیه می‌شود .

آیفون تصویری کرج 

آرام‌بند با تایمر: آرام‌بند های درب با تایمر عمدتاً در مکان‌هایی با ترافیک زیاد استفاده می‌شوند ، اما همچنین برای تضمین راحتی افراد با تحرک کم استفاده می‌شوند. زمان بندی به شما امکان می دهد در را برای چند ثانیه باز نگه دارید . بنابراین توصیه می‌شود برای گذرگاه‌ها و موسساتی که مرتباً پذیرای افراد با صندلی‌های چرخدار، چمدان، چرخ دستی‌های خرید و غیره هستند، این نوع  را انتخاب کنید. زمان‌بندی همچنین عبور افراد مسن را تسهیل می‌کند، بدون اینکه با بستن سریع درب تحت فشار قرار گیرند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *