کاربرد آرام بند | قفل برقی کرج | شرکت مهندسی درسان

کاربرد آرام بند درب: آرام بند مکانیزم خاصی است که به بسته شدن خودکار درب که روی آن نصب شده کمک می کند. آرام بند همینطور از شدت بسته شدن درب و دردسرهای پس از آن جلوگیری می کند. آرام بند از نظر ظاهری شبیه لولا است که یک سر آن به  در و سر دیگر آن به چارچوب آن متصل است.

کاربرد آرام بند درب | درب اتوماتیک برقی کرج | درسان

سه نوع اصلی آرام بند وجود دارد که در کف،بالا و چهار چوب درب نصب می شوند و کارایی متفاوتی دارند.

متداول ترین نوع آرام بند در بالای درب بسته می شود. دلیل محبوبیت آن در عدم نیاز به در نظر گرفتن وجود این دستگاه در هر مرحله از ساخت است.

در صورت تمایل، همیشه می توان آن را نصب کرد، صرف نظر از اینکه قبلاً برای این کار برنامه ریزی شده باشد. اگر قصد نصب و خریداران بند در کرج دارید، به فروشگاه ما مراجعه کنید.

نحوه کار آرام بند

اصل عملکرد ارام‌بند بسیار ساده است. هنگام باز کردن دری که این مکانیسم روی آن نصب شده است ،  نیروی اعمال شده برای این کار به فنر تعبیه شده در درب منتقل می شود که تحت تأثیر دومی فشرده می شود.

در عین حال، روغنی که این فنر در آن قرار داده شده است نیز با آن حرکت می کند، فقط در جهت مخالف – به جایی که فنر قبلاً قرار داشت.

درب اتوماتیک کرج

هنگامی که درب آزاد می شود، روند معکوس شروع می شود: فنر فشرده می شود و پیستون را بیرون می راند و روغن به جای خود باز می گردد.

حال توضیح خواهیم داد که روغن برای چیست. واقعیت این است که با کمک آن می توانید ظرفیت کانال و در نتیجه سرعت (یکنواختی) بسته شدن درب را تنظیم کنید.

اما بستن درب نه تنها در مرحله باز کردن درب مفید است. این دستگاه همچنین در فرآیند معکوس – در لحظه باز کردن درب – بسیار راحت است.

کاربرد آرام بند درب | درب اتوماتیک برقی کرج | درسان

واقعیت این است که بسیاری از آرام بند های عرضه شده در فروشگاه ما درکرج  امروزه دارای یک شیر مخصوص در طراحی خود هستند که از باز شدن درب در یک مرحله خاص، معمولاً در ناحیه 70 تا 90 درجه، جلوگیری می کند، که بسیار راحت است، به خصوص اگر درب روی هم قرار گیرد.

علاوه بر این، آرام بند می تواند قابلیت های کاربردی دیگری نیز داشته باشد، به عنوان مثال:

  • تنظیم سرعت بسته شدن درب دو باند؛
  • استهلاک بازو بسته شدن درب ؛
  • عملکرد ثابت کردن وضعیت باز بودن در یا عملکرد تاخیر بسته شدن.

آرام بند کرج

نحوه انتخاب ارام بند

مانند هر وسیله دیگری،آرام بند باید بر اساس انطباق آن با پارامترهای خاص انتخاب شود.

اول اینکه آرام بند باید مقررات را رعایت کند، در حال حاضر آنها گواهی اروپا و استاندارد CERTIFIRE اروپا هستند که تاییدی بر قابل استفاده بودن این مکانیسم روی درب های ضد حریق است، یعنی مانع حریق نخواهد بود. و استاندارد اروپایی EN1154 نشان می دهد که این دستگاه می تواند حداقل 500 هزار باز و بسته شدن را تحمل کند.

به جهت مطالعه مقاله نرده شیشه ای کرج کلیک کنید.

ثانیاً ، آرام بند های مختلف محدودیت دمای متفاوتی دارند ، بنابراین ارزش دارد که از قبل بدانیم تا از عدم عملکرد آنها در یخبندان متعجب نشویم ، زیرا به طور متوسط این شاخص منفی 15 درجه است. اگرچه مدل هایی با مقاومت بسیار بیشتر در برابر سرما وجود دارد.

آرام بند درب باید  بر اساس ابعاد و جرم لنگه درب طبق جداول مخصوصی که معمولاً از فروشندگان و همچنین بصورت رایگان در اینترنت موجود است تعیین می شود، انتخاب شود.

شما، به عنوان یک خریدار، فقط باید قانون اصلی را به خاطر بسپارید: هر چه درب بزرگتر و سنگین تر باشد، آرام بند باید محکم تر باشد. به هر حال، برای ساده کردن ادراک، تمام درب های بسته به کلاس ها  از اول تا هفتم تقسیم می شوند.

متداول ترین آنها درب های کلاس 3-5 هستند که برای درب های استاندارد داخلی و خارجی استفاده می شوند.

قیمت

به طور متوسط، یک آرام بند قیمت متوسطی در میان ابزارها دارد،  اما با این حال ممکن است قیمت آن گرانتر یا ارزانتر  باشد، همه چیز بستگی به عملکرد مکانیزم خریداری شده دارد.

فروشگاه ما در کرج آرام بندهای را در انواع مختلف و در برندهای معتبر داخلی و خارجی با قیمت مناسب عرضه می کند. اگر قصد خرید آرام بند را در کرج دارید به فروشکاه ما مراجعه کنید، تیم ما حتی در محل نصب نیز در کنار شماست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *