دوربین مدار بسته چگونه کار می کند ؟

نحوه عملکرد دوربین مداربسته: دوربین مدار بسته، سیستمی است که به شما این امکان را می دهد تا آنچه را که در کسب و کار و اطراف‌ تان می گذرد، زیر نظر داشته باشید. با دوربین ها و مانیتورها، به راحتی می توانید رویدادها را به صورت زنده مشاهده کنید، تصاویر را ضبط کنید و در صورت نیاز تصاویر را بایگانی کنید.

نحوه عملکرد دوربین مداربسته | کرکره برقی کرج | درسان

دوربین های مداربسته از گذشته وجود داشته اند و در بسیاری از اتفاقات و مشکلات به کمک انسان شتافته اند، اما مثل همه ابزار موجود در دنیا، دوربین ها نیز راه طولانی را از گذشته طی کرده اند تا به مدل های امروزی برسند. در ادامه به شما توضیح خواهیم داد که دوربین مدار بسته چگونه کار می کند؟
پاسخ به سوال دوربین مداربسته چگونه کار می کند ، بستگی به نوع سیستم مورد استفاده در دوربین دارد. امروزه از دو مدل دوربین مدار بسته، دوربین های آنالوگ و مبتنی بر IPاستفاده می شود.

دوربین های آنالوگ

سیستم های مدار بسته ای که از دوربین های آنالوگ استفاده می کنند، سال هاست که استفاده می شوند. آن ها هنوز رایج ترین مدل دوربین نصب شده در این زمینه هستند. سیستم های آنالوگ شامل یک دوربین یا مجموعه ای از دوربین ها با مجموعه ای از سیم های اختصاصی و خاص هستند. فیلم های ضبط شده به وسیله این دوربین ها، اغلب در سایت ذخیره می شود.

دوربین مدار بسته چگونه کار می کند ؟

دوربین های مبتنی بر IP

دوربینهای مبتنی بر IP عملکرد مشابه ای با دوربین های آنالوگ دارند، اما دارای مزایای بیشتری هستند. دوربین های IP معمولاً تصاویر بهتر، با وضوح بالاتر و انعطاف پذیری بیشتری ارائه می دهند. این دوربین ها برای سازمان های بزرگ با امکانات پیشرفته و شرکت های بیمه، گزینه مناسبی هستند.
برای پاسخ به سوال دوربین مدار بسته چگونه کار می کند، می توان گفت، دوربین های IP همانطور که از اسمش مشخص است با استفاده از شبکه IP (مخفف پروتکل اینترنت) کار می کنند. اغلب همان شبکه داده ای است که بقیه شرکت ها از آن استفاده می کنند. در هر صورت، اطلاعات ویدیو بر روی سرور ضبط می شود و قابل استفاده است‌.

دوربین مداربسته کرج

اگرچه ذخیره حجم عظیمی از داده ها می تواند نگران کننده باشد، اما برای سیستم های مدار بسته IP غیر معمول و عجیب نیست. این سیستم ها دارای نرم افزاری هستند که مدت زمان ذخیره ویدئو و کیفیت آن را به راحتی تعیین می کند. به عنوان مثال، پس از مدتی ویدئو ضبط شده می تواند فشرده تر شود تا به راحتی در فضای ذخیره سازی دوربین، ذخیره و نگه داری شود.

کرکره برقی کرج

در ادامه پاسخ به سوال دوربین مدار بسته چگونه کار می کند، قسمت های دیگر دوربین را بررسی می کنیم.

دوربین مدار بسته چگونه کار می کند ؟

دوربین های مدار بسته سیمی

در ادامه پاسخ به سوال دوربین مدار بسته چگونه کار می کند، باید به نحوه سیم کشی آن ها توجه کرد. دوربین های مدار بسته از سیمی برای انتقال فیلم و نظارت بر روی تصویر ها استفاده می کنند، اما هنگامی که محدوده انتقال از 300 متر بیشتر شود، سیگنال می تواند ضعیف شود. برای غلبه بر این مشکل باید از کابل های شبکه مناسب، کلیدها و تقویت کننده های سیگنال استفاده شود. از مزایای آن می توان به متصل کردن چندین دوربین به یک مانیتور واحد که در یک اتاق امنیت قرار دارد اشاره کرد.

دوربین مدار بسته چگونه کار می کند ؟

 

خدمات سیم کشی دوربین ها

با توجه به اسم این مدل دوربین ها شاید فکر کنید هیچ نیازی به سیم کشی ندارند اما اینطور نیست. همه سیستم های دوربین مدار بسته به مقداری سیم کشی نیاز دارند، حتی آنهایی که دوربین بی سیم دارند. دوربین ها از سیم ها استفاده می کنند تا تجهیزات مختلف را از جمله مانیتور، ضبط کننده، مودم و دوربین های سیمی را به هم متصل کنند.

دوربین مدار بسته چگونه کار می کند ؟

ضبط کننده های ویدئویی

با توجه به اینکه دوربین مدار بسته چگونه کار می کند، متوجه خواهیم شد، هنگامی که یک دوربین مدار بسته مکان مورد نظر شما را تحت پوشش قرار می‌دهد، ضبط کننده آن را ضبط می کند و این اطمینان را به شما می دهد که می توانید بعداً به عقب برگردید و آن را مشاهده کنید.
شما این امکان را دارید که دوربین های خود را طوری تنظیم کنید که همه چیز را ضبط کنند، اما این حجم از ویدیو فضای زیادی را اشغال می کند. به همین دلیل، ممکن است بخواهید دوربین های خود را طوری برنامه ریزی کنید که فقط در ساعات خاصی از روز یا هنگامی که حرکت خاص و مشکوکی را تشخیص می دهند، ضبط کنند. گزینه های ضبط فیلم شما شامل DVR و NVR است. در ادامه پاسخ به سوال دوربین مدار بسته چگونه کار می کند، به توضیح این دو مورد خواهیم پرداخت.

دوربین مدار بسته چگونه کار می کند ؟

DVR

DVR ها یا دستگاه های ضبط ویدیوی دیجیتال، جایگزین مدرنی برای ضبط کننده های مخصوص دوربین آنالوگ هستند که از نوارهای ویدئویی استفاده می کنند. دستگاه هایDVR ، فیلم هایی را از دوربین های آنالوگ با فرمت دیجیتال، با وضوح دلخواه ضبط می کنند. هنگامی که حافظه دوربین پر شود، این امکان را به شما می دهد تا تصاویر جدید را روی قدیمی ترین فیلم ها ضبط کنید.

 

NVR

NVR یا دستگاه های ضبط ویدئو شبکه، عملکردی مشابه دستگاه DVR دارند، اما با دوربین های IP سازگاری بیشتری دارند. شما به راحتی می توانید از طریق مرورگر وب یا برنامه تلفن همراه به فیلم های NVR دسترسی پیدا کنید.

نکته ای در مورد هارد دیسک: مطمئن شوید که هارد دیسک های با قدرت نظارت مناسب برای DVR یا NVR را انتخاب کرده اید. این قطعات با دوام بیشتری نسبت به هارد دیسک های رایانه ای معمولی ساخته شده اند تا بتوانند در صورت لزوم 24 ساعت شبانه روز در هفته کار کنند.

 

دوربین مدار بسته چگونه کار می کند ؟

قسمت نمایش

در ادامه پاسخ به سوال دوربین مدار بسته چگونه کار می کند، می توان به قسمت نمایش آن پرداخت. برای مشاهده تصاویر زنده یا ضبط شده از دوربین های مدار بسته خود، باید DVR یا NVR خود را به تلویزیون یا مانیتور وصل کنید. قسمت نمایش سیستم دوربین مدار بسته می تواند با توجه به خواسته شما از یک صفحه نمایش تک رنگ ساده تا یک مانیتور رنگی HD متغیر باشد. اگر دوربین IP دارید، می توانید تصاویر را از راه دور از تلفن هوشمند یا رایانه مشاهده کنید.

اگر تمایل به خرید دوربین های مداربسته دارید هنگامی که متوجه شوید دوربین مدار بسته چگونه کار می‌ کند میتوانید انتخابی درست در خرید خود داشته باشید.
این که شما به دوربین های آنالوگ سیمی اساسی نیاز دارید، یا می خواهید جدیدترین دوربین های IP بی سیم با ویژگی های پیشرفته را خریداری و راه اندازی کنید، دانستن اینکه دوربین مدار بسته چگونه کار می کند، برای شما بسیار ضروری خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *