مزایای دستگیره دیجیتال | سایبان برقی کرج | شرکت مهندسی درسان

قیمت دستگیره دیجیتال کرج: اگر از فراموش کردن کلید خود خسته شده اید، می توانید قفل معمولی در را با دستگیره دیجیتال تعویض کنید. دستگیره دیجیتال در انواع مختلفی تولید و عرضه می شود که در این مقاله شما را با آنها اشنا خواهیم کرد.

قیمت دستگیره دیجیتال کرج | قفل برقی | شرکت مهندسی درسان

انواع دستگیره دیجیتال

تفاوت قفل درب معمولی با دستگیره دیجیتال در این است که دستگیره دیجیتال فقط با شناسایی یا رمزهای شما باز می شود. در  دستگیره دیجیتال، به کلید نیاز ندارید  و در نتیجه از مشکلات کلیدهای گم شده و فراموش شده جلوگیری می‌شود.

دو نوع قفل دستگیره دیجیتال وجود دارد:

دستگیره دیجیتالی در کرج

نوعی که باید کد را وارد کنید، از برچسب کلید استفاده کنید یا با استفاده از گوشی هوشمند آن را باز کنید.

قفل های بیومتریک که در آن باید از اثر انگشت خود در اسکنر اثر انگشت دستگیره دیجیتال استفاده کنید.

هر دو نوع دستگیره دیجیتال درب با یک کلید پشتیبان در دسترس هستند تا بتوانید حتی در صورت خرابی لوازم الکترونیکی به خانه خود دسترسی داشته باشید. دستگیره دیجیتال برای استفاده در داخل و خارج از خانه در دسترس هستند.

دستگیره  ی دیجیتال بیومتریک درب چیست؟

در نوع دستگیره دیجیتال بیومتریک، از ویژگی های منحصر به فرد، شخص برای شناسایی استفاده می شود. این معمولاً اطلاعات منحصر به فرد موجود در اثر انگشت ما خواهد بود (بنابراین این نوع  قفل اثر انگشت نیز نامیده می شوند). قفل در مجهز به اسکنر است که مجموعه ای از نقاط روی نوک انگشت را می خواند و اگر اثر انگشت با اثر انگشتی که از قبل کدگذاری شده مطابقت داشته باشد، قفل باز می شود.

قیمت دستگیره دیجیتال کرج | قفل برقی | شرکت مهندسی درسان

معمولاً یک قفل بیومتریک درب یا قفل اثرانگشتی می‌تواند تا 99 اثر انگشت مختلف را در خود جای دهد، بنابراین فرصت زیادی برای جایگزینی کلیدهای اضافی که ممکن است به خانواده و همسایه‌ها داده باشید، وجود دارد.

همیشه یک نسخه پشتیبان به شکل یک کلید برای قفل اثر انگشت وجود دارد. درها را می توان همیشه از داخل باز کرد تا در صورت آتش سوزی یا خرابی وسایل الکترونیکی از آن خارج شوید.

دستگیره دیجیتال را می توان بر روی اکثر جعبه های قفل موجود نصب کرد.

تفاوت بین انواع دستگیره دیجیتال چیست؟

تنها تفاوت بین انواع مختلف دستگیره های دیجیتال در نحوه شناسایی خود برای دسترسی به خانه است. بنابراین اینکه کدام نوع را باید انتخاب کنید بستگی به این دارد که آیا ترجیح می دهید از کدها، تراشه، برنامه، اثر انگشت، کنترل از راه دور یا ترکیبی استفاده کنید.

دستگیره های دیجیتال دارای کد را اغلب می توان با استفاده از کارت کلید نیز فعال کرد. چندین مورد نیز وجود دارد که می توان با استفاده از تلفن هوشمند فعال کرد.

قفل بیومتریک (قفل اثر انگشت) دارای اسکنر برای شناسایی اثر انگشت شماست،  این کار را با گرفتن سه عکس از اثر انگشت شما و سپس خواندن و رمزگذاری نقاط روی انگشت شما انجام می دهد. شما باید یاد بگیرید که چگونه انگشت خود را به درستی روی اسکنر قرار دهید تا بتواند اثر انگشت شما را بخواند. شما باید دست های تمیزی داشته باشید، زیرا کثیفی باعث می شود اثر انگشت نامشخص باشد.

اسکنر ممکن است در خواندن انگشتان سرد زمستانی مشکل داشته باشد، بنابراین باید کمی گرم شود. ممکن است این خطر وجود داشته باشد که زخم، پارگی و لکه‌های روی انگشت باعث شود اسکنر اثر انگشت را رد کند. در این موارد، می‌توانید از «انگشت پشتیبان» که قبلاً به سیستم معرفی کره اید، استفاده کنید.

 قفل برقی در کرج

اگر یک دستگیره دیجیتال رمزی نصب می کنید، باید هر از چند گاهی کد را تغییر دهید تا برخی از ارقام روی صفحه کلید بیشتر از بقیه استفاده نشوند (تا در نتیجه فرسوده شوند). در غیر این صورت، سارق احتمالی می تواند ببیند که کدام ارقام در کد گنجانده شده است.

از کجا می توان دستگیره دیجیتال خرید؟

شما می‌توانید دستگیره دیجیتال را در فروشگاه‌های سخت‌افزار و نمایندگی های برندهای مختلف خریداری کنید، اما با وجود اینکه تقاضا برای دستگیره دیجیتال درب در حال افزایش است، این قفل همچنان یک محصول تخصصی است که هنوز همه فروشگاه‌های سخت‌افزار آن را نمی‌فروشنددر با جستجوی گوگل برای دستگیره دیجیتال درب، همچنین می توانید فروشگاه های آنلاین مختلفی را پیدا کنید که مجموعه ای بزرگتر یا کوچکتر را می فروشند.

هنگام خرید دستگیره دیجیتال درب باید توجه داشته باشید که قفل ها هم برای داخل و هم برای استفاده در فضای باز موجود است تا  قفلی برای درب خارحی که مثلاً در برابر باران مقاومت نمی کند را خریداری نکنید.  قفل هایی که برای استفاده در فضای باز استفاده می شوند معمولاً گران تر از قفل های داخلی هستند. همچنین باید مطمئن شوید که جعبه دستگیره دیجیتال موجود در اندازه مناسب درب شما باشد و البته دستگیره آن به سمت درستی باشد. با این حال، بیشتر به گونه ای طراحی شده اند که می توان جهت دستگیره در را تغییر داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *