قفل هوشمند چیست: این روزها با افزایش سیستم‌های حفاظتی و امنیتی، نسل جدیدی از قفل‌ها، تحت عنوان قفل هوشمند وارد بازار شده‌اند. امنیت این قفل، ازجمله ویژگی های قفل هوشمند است که باعث کاربرد زیاد آن در منازل و اداره‌ها شده است. در ادامه درباره مزایای قفل هوشمند در ساختمان‌های مسکونی و مجتمع‌های اداری صحبت می‌کنیم.

قفل هوشمند چیست | سایبان برقی کرج | شرکت درسان

 

ویژگی های قفل هوشمند

قفل‌های هوشمند، از طریق اینترنت و بلوتوث و نصب نرم‌افزار روی

گوشی همراه کنترل می‌شوند. این قفل از طرق مختلفی نظیر استفاده

از اثر انگشت، ورود رمز، استفاده از کارت و گوشی هوشمند و کلید باز

می‌شود. هنگام نصب این قفل، با واردکردن داده‌های اولیه، تنظیمات

صورت می‌گیرد. سپس هنگام باز کردن در با هر کدام از این روش‌ها،

صحت داده‌های ورودی جدید با داده‌های ثبت‌شده سنجیده و در صورت

صحت، در باز می‌شود.

سایبان برقی کرج

این قفل‌ها به دلیل امنیت بالا در ساختمان‌های مسکونی و مجتمع‌های اداری بسیار پرکاربرد است. مزایای قفل هوشمند ازجمله ویژگی‌هایی است که این قفل را به قفلی محبوب تبدیل کرده است.

مزایای قفل هوشمند در ساختمان‌های مسکونی

 • امکان ثبت اثر انگشت تمام اعضای خانواده. هنگام نصب و تنظیمات این قفل، می‌توان اثر انگشت تمام اعضای خانواده را ثبت کرد. بدین ترتیب دیگر لازم نیست نگران جا گذاشتن کلید یا ماندن پشت در باشید.
 • داشتن ظاهری مدرن و شیک. این قفل‌ها با داشتن ظاهری مدرن و شیک زیبایی را به منزل شما هدیه می‌دهد.
 • خاصیت ضد دیلم بودن. این قفل‌ها، ضد دیلم هستند و امکان شکستن قفل با دیلم و سرقت به صفر می‌رسد. به همین دلیل امنیت قفل هوشمند بسیار بالا است.
 • فعال کردن سیستم ضد سرقت و آلارم هشدار. در صورت فعال کردن سیستم ضد سرقت و ورود مکرر رمز اشتباه، این قفل به صورت اتوماتیک بسته و آلارم هشدار به صدا درمی‌آید.
 • عدم نیاز به تعویض قفل هنگام ورود به منزلی جدید. با این قفل، هنگام اسباب‌کشی به منزل جدید دیگر نیاز به تعویض قفل‌ها ندارید، فقط کافی است از طریق تنظیمات، داده‌های جدید را برایش تعریف کنید.
 • امکان اتصال به گوشی همراه. این قفل از طریق نرم‌افزار، امکان اتصال به گوشی هوشمند شما را دارد. بدین ترتیب اگر شما منزل نبودید و قرار است مهمانی برایتان بیاید، لازم نیست کلید را در جاکفشی یا زیر گلدان برایش مخفی کنید، می‌توانید از راه دور در را به رویش باز کنید.

مزایای قفل هوشمند در ساختمان‌های اداری

 

ویژگی های قفل هوشمند

 • امکان باز شدن در از هر جای دنیا با اتصال به گوشی همراه. تصور کنید مدیر شرکت، برای سفر تجاری یا …به خارج از کشور رفته است. اگر منشی یا یکی از افراد امین او بخواهند به مدرکی در اتاق مدیریت دسترسی داشته باشند، نیازی نیست تا آمدن مدیر از سفر منتظر بمانند، مدیر می‌تواند از راه دور در را به رویشان باز کند.
 • کنترل رفت‌وآمدها و در اختیار داشتن تاریخچۀ ورود و خروج. وجود این قفل در ورودی شرکت‌ها کمک می‌کند مدیر از تاریخچۀ تردد کارمندانش مطلع شود. به عبارتی این ویژگی قفل هوشمند، آن را به سیستم حضور و غیاب تبدیل می‌کند.
 • تعریف کردن دسترسی افراد متفاوت. با این قفل، می‌توان دسترسی افراد متفاوت را برایش تعریف کرد. گاهی نیاز نیست تمام افراد یک شرکت به اتاق اسناد محرمانه دسترسی داشته باشند.

تعویض نکردن قفل

 • عدم نیاز به تعویض قفل هنگام اخراج یا رفتن یک کارمند از شرکت. اگر در شرکتی کارمندی اخراج شود، دیگر نیاز به تعویض قفل برای جلوگیری از مشکلات احتمالی نیست. تنها کافی است تنظیمات و داده‌های جدید برایش تعریف شود.
 • داشتن رمز یک‌بارمصرف برای مهمان، منشی یا نظافتچی. گاهی مدیر در شرکت حضور ندارد اما نظافتچی قصد نظافت اتاق را دارد، یا مهمانی قرار است وارد اتاق شود. با فعال کردن رمز یک‌بارمصرف، می‌توان امنیت محیط را حفظ کرد. پس از استفاده از رمز، رمز به صورت خودکار پاک و برای بار دوم غیر قابل استفاده می‌شود. از این رو امنیت قفل هوشمند بسیار بالا است.
 • عدم نگرانی بابت کپی یا گم شدن کلید اتاق‌های محرمانه نظیر اتاق اسناد و مدارک و اتاق سرور. یکی از مهم‌ترین ویژگی های قفل هوشمند، عدم نگرانی بابت کپی یا گم شدن کلیدهای اتاق‌های محرمانه است. با قفل هوشمند اثر انگشت می‌تواند جایگزین کلید شود.
 1. قابلیت فعال شدن آلارم ضد حریق. برخی از انواع قفل هوشمند حسگر گرما دارند. بدین ترتیب با حس کردن گرما از دمایی بیشتر، آلارم ضد حریق به صدا درمی‌آید. این ویژگی می‌تواند از خطر آتش‌سوزی اتاق سرور یا اتاق اسناد محرمانه جلوگیری کند. این ویژگی از مهم‌ترین ویژگی های قفل هوشمند است که آن را از دیگر قفل‌ها متمایز می‌کند.
 2. ظاهری مدرن و شیک
 3. ضد دیلم بودن
 4. امکان فعال کردن سیستم ضد سرقت و آلارم هشدار

تهیۀ قفل هوشمند

پس از آشنایی با مزایای قفل هوشمند، برای تهیۀ این قفل و مشاهدۀ انواع قفل هوشمند، می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت گروه مهندسی درسان، خریدی آسوده داشته باشید. این شرکت به صورت تخصصی پروژه‌ها و فعالیت‌های خود را در زمینۀ تأمین تجهیزات امنیتی و حفاظتی انجام می‌دهد.

قفل برقی کرج

شما تاکنون از قفل هوشمند استفاده کرده‌اید؟ به نظر شما، کدام‌ یک از مزایای این قفل می‌تواند حاکی از امنیت قفل هوشمند نسبت به دیگر قفل‌ها باشد؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *