مزیت قفل برقی | دوربین مداربسته کرج | شرکت مهندسی درسان

قفل برقی برای پارکینگ: همه مایلند در خانه خود با آرامش و امنیت زندگی کنند. برای اطمینان از این شرایط، بسیاری به استفاده از ابزارهای فنی مختلف متوسل می شوند. انتخاب قفل  از اهمیت ویژه ای برخوردار است. امروزه در بازار  می توانید طیف گسترده ای از این محصولات را مانند  قفل های مکانیکی، قفل های رمزدار دو طرفه، الکترومغناطیسی، الکترومکانیکی و غیره در بازار پیدا کنید. اگر قصد بالا بردن امنیت پارکینگ را دارید،قفل برقی را انتخاب کنید.

قفل برقی برای پارکینگ | کرکره برقی در کرج | درسان

معیارهای انتخاب قفل برقی برای پارکینگ

برای اینکه قفل برقی پارکینگ تا حد ممکن دوام بیاورد، باید شرایط زیر را برآورده کند:

طراحی درب پارکینگ باید ساده، اما قابل اعتماد باشد. محصول باید در برابر درجه حرارت (از 40 تا +50 درجه) مقاومت کند. قفل را می توان روی پروفیل درب ثابت کرد. بدنه از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. برای خانوارهای خصوصی، مکانیزم برقی درب پارکینگ بهترین گزینه در نظر گرفته می شود که به همراه یک دستگاه مخابره داخل ساختمان روی دروازه نصب می شود. این اجازه می دهد تا دروازه از راه دور باز شود. پس از نصب یک رابط ویدیویی در دروازه، مالک نیازی به رفتن به خروجی ندارد تا متوجه شود چه کسی به سراغ او آمده است. کافی است تصویر را روی پنل دستگاه واقع در داخل خانه مشاهده کنید.

قفل برقی برای پارکینگ | کرکره برقی در کرج | درسان

          کرکره برقی کرج

اجزا قفل برقی

پانل تماس

مانیتور اینترکام متصل به داخل خانه

واحد قدرت

مجموعه ای از کلیدها و یک قفل

جعبه ای که منبع تغذیه در آن ساخته می شود

دوربین های فیلمبرداری

سیم ها

البته نصب دوربین فیلمبرداری و‌پنل تماس اختیاری است و همه قفل های برقی درب پارکینگ به آن مجهز نیستند.

شیوه بازکردن قفل برقی پارکینگ

مزیت  یک قفل برقی برای پارکینگ این است که می توان آن را به چندین روش باز کرد: از راه دور با فشار دادن دکمه واقع در بدنه قسمت داخلی دستگاه مخابره داخلی،  از کنار سایت، با استفاده از یک دکمه الکترونیکی یا مکانیکی؛ از خارج از سایت با استفاده از کارت، یا با  استفاده از کلید مکانیکی یا وارد کردن کد باز می شود.

چگونه سیستم اینتر کام را به قفل برقی نصب کنیم؟

این سوال بسیاری از مالکین پارکینگ ها و خانه های خصوصی  است‌ . استفاده از این دستگاه بسیار راحت است، با جلوگیری از ورود مزاحمان به فضای خصوصی شما امنیت را فراهم می کند. برای باز کردن دروازه با چنین قفلی، کافی است یک دکمه مخصوص روی دستگاه مخابره داخلی را فشار دهید. روند نصب دستگاه چیزی شبیه به این است: پنل تماس در قسمت بیرونی گیت نصب شده است. انرژی آن از مدار الکتریکی تامین می شود و سیگنال تصویری و صوتی را با استفاده از کابل کواکسیال به مانیتور اینترکام تصویری منتقل می کند. مانیتور دستگاه در داخل منزل نصب می شود و به برق 220 ولت نیز متصل است. قفل برقی به یک در فلزی پارکینگ یا هر در ورودی دیگر ثابت می شود و از طریق ایستگاه درب به منبع تغذیه متصل می شود.

ابزار مورد نیاز و نحوه نصب قفل برقی پارکینگ

برای نصب قفل برقی روی پارکینگ به ابزارها و مواد مصرفی زیر نیاز دارید:

گیره های نصب و وسایل عایق

سیم ها

انبر

پیچ گوشتی

کلیدها

مته

حال به سراغ نصب قفل برقی برای درب پارکینگ برویم ،  مشکل اصلی این است که اکثر مردم نمی دانند چگونه یک قفل برقی را به یک درب پارکینگ وصل کنند. در واقع، آنقدرها هم که در نگاه اول به نظر می رسد دشوار نیست. دستورالعمل‌های محصول جزئیات فرآیند نصب قفل و همچنین نمودار اتصال اینترکام درب دروازه را شرح می‌دهد.

مکانیزم قفل برقی باید روی دروازه نصب شود. برای انجام این کار، قفل روی سطحی که در آن ثابت می شود اعمال می شود و یک نشانگر برای حفاری سوراخ ها اعمال می شود. با استفاده از مته، سوراخ هایی به اندازه لازم ایجاد می شود و قفل با اتصال دهنده ها ثابت می شود. برای نصب قفل داخلی باید برشی با قطر مناسب در دروازه ایجاد شود. برای این کار به یک فریز نیاز دارید. یک سوراخ برای پیچ قفل نیز ایجاد می شود. ضربه گیر با پیچ ثابت می شود.

اگر قفل  دارای کابل اتصال نیست، باید آن را جداگانه خریداری کنید. لازم است یک سیم ترکیبی را انتخاب کنید. این امکان اتصال به سیستم منبع تغذیه و سیستم ویدئوفون را فراهم می کند. کابل را به اندازه خریداری کنید. بهتر است سیم را از درب پارکینگ به خانه با استفاده از کوتاه ترین مسیر بکشید. تجهیزات داخلی و خارجی به چندین روش هوایی یا زیرزمین متصل می شوند. اگر لازم است سیم را از طریق هوا گسترش دهید،  سیم فولادی برای این کار مناسب است. چنین اقدامی برای جلوگیری از شکستگی سیم در هنگام یخبندان و تندبادهای شدید باد ضروری است.اگر سیم در روی سطح زمین است از دامن استفاده کنید.‌ ارتفاعی که قفل  را در آن نصب می کنیپ، و همچنین نمودار دقیق اتصال دستگاه، در کاتالوگ  محصول نشان داده شده است.

البته اگر اهل کارهای فنی و دیجیتال نیستید بهتر است این کار را به متخصصین نصب قفل برقی بسپارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *