علت بسته نشدن کرکره برقی: همه ما با روی کار آمدن درب های کرکره ای برقی و مزایای آن چون سهولت رفت و آمد و ایمنی بالای محل نصب شده و… توانیم . اما این درب های راحت و پر مزیت گاهی انگور که دلمان می خواهد پیش نمی رود و دچار اشکالاتی می شوند. اگر درب کرکره ای برقی شما باز نمی شود، بسته نمی شود یا با وجود روشن بودن موتور حرکت نمی کند در این مقاله با ما همراه شوید.

علت بسته نشدن کرکره برقی | تعمیر درب اتوماتیک | درسان

اگر امکان باز کردن درب کرکره ای برقی وجود ندارد، دلایل مختلفی می تواند داشته باشد.  تیم تعمیر درب کرکره ای برقی ما در کرج علت این مشکل را در زیر ب ای شما بیان می کند و در صورت نیاز به تعمیر حرفه ای نزد شما برای بررسی مشکل می آید.

مکانیسم باز کردن گیر کرده است

اغلب اتفاق می افتد، به خصوص در مورد درهای کرکره ای قدیمی که به صورت دستی کار می کنند، مکانیزم باز شدن پیچ خورده است. این را می توان اغلب به راحتی از داخل با یک تنظیم مجدد برطرف کرد.

اگر دروازه از بیرون قفل شده باشد، تلاش برای بیرون آوردن نقاط قفل می تواند امیدوار کننده باشد. باید احتیاط کرد تا از ایجاد آسیب های عمده جلوگیری شود.

کرکره برقی کرج

مکانیسم قفل آسیب دیده

اگر قفل درب کرکره ای دیگر باز نمی شود یا اگر کلید در قفل شکسته شده باشد، قفل ساز اغلب می تواند کمک کند. اگر خودتان این کار را انجام دهید، می توانید آسیب را افزایش دهید.

چنانچه قفل آزاد باشد، احتمالاً با یک سیم خم شده و مهارت زیاد می توان آن را باز کرد. همچنین، می توان اهرم قفل را از طریق سوراخی که در برگ درب کنار قفل ایجاد شده است، چرخاند.

علت بسته نشدن کرکره برقی | تعمیر درب اتوماتیک | درسان

تعمیر کرکره برقی کرج

آسیب به درب های کرکره ای برقی

در مورد درب های کرکره ای  با درایو برقی ، آسیب به مکانیزم باز شدن نیز می تواند دلیل باز نشدن درب باشد. علاوه بر این، آسیب به درایو درب، گیرنده رادیویی یا فرستنده دستی می تواند باعث اختلال در عملکرد شود.

درایو گیت معیوب

اگر محرک درب دیگر کار نکند، موتور الکتریکی دیگر به سیگنال های باز شدن مربوطه واکنش نشان نمی دهد. این ممکن است به دلیل آسیب دیدن برد رادیویی باشد. آسیب موتور نیز ممکن است، در این صورت درایو دیگر کار نمی کند.

فرستنده دستی معیوب

اگر فرستنده دستی دیگر به درستی کار نمی کند، ابتدا باید بررسی کنید که آیا احتمالاً باتری ها خالی هستند یا خیر. اگر اینطور نباشد، قطعی در منبع تغذیه درایو الکتریکی ممکن است تماس بین فرستنده و درایو را بازگرداند. گزینه دیگر تنظیم مجدد درایو مطابق دستورالعمل های عملیاتی است.

نکته: گاهی اوقات برق فقط قطع می شود. این احتمال نیز باید بررسی شود.

اینگونه می توان دروازه را دوباره باز کرد

درب های گاراژ برقی معمولاً دارای خروجی اضطراری هستند. اگر نتوان از درب جانبی یا پنجره وارد گاراژ شد، این امر بیش از هر چیز منطقی است. اهرم آزادسازی اضطراری داخل گاراژ با یک کابل فعال می شود که در را از درایو الکتریکی جدا می کند و اجازه می دهد تا با دست باز شود.

تعمیر درب اتوماتیک کرج

تعمیر خرابی درب گاراژ

اگر دلیل باز نشدن درب گاراژ دیگر پیدا شد، باید فوراً آن را اصلاح کرد. یک آزمایش عملکردی برای درایوهای الکتریکی توصیه می شود؛ مکانیسم های

کرکره های غلتکی طرحی بادوام و مقاوم در برابر سایش هستند. آنها برای 25000 چرخه کار طراحی شده اند، به خوبی در برابر هر شرایط محیطی مقاومت می کنند و به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارند.

اما، در برخی موارد، یک مشکل ناخوشایند ایجاد می شود: درب های کرکره ای بسته نمی شوند یا کاملا بسته نمی شوند. اگر در کرج و خونه آن زندگی می کنید برای یافتن علت خرابی و تعمیر فوری و بی وقفه با ما تماس بگیرید.

حال بیاید بررسی کنیم و ا درب کرکره ای ما بسته نمی‌شود.

علت بسته نشدن درب کرکره ای برقی

دشواری های بسته شدن برای دروازه هایی با هر دو نوع درایو اتوماتیک و دستی معمول است. بیایید دریابیم که چه چیزی می تواند باعث خرابی شود.

کرکره های اتوماتیک ممکن است به دلایلی بسته نشوند، از جمله:

  • تغییر شکل یا هر آسیب دیگری به بوم؛
  • آسیب به راهنماها، غلطک ها یا اتصالات؛
  • ورود آوار / اجسام خارجی روی سطح راهنماها، داخل جعبه؛

برای از بین بردن احتمال خرابی درایو، اتوماسیون را خاموش کنید و سعی کنید گیت را به صورت دستی ببندید. اگر بیشتر بسته نشدند، مشکل در درایو نیست.

اگر دروازه بسته است، پس اتوماسیون نیاز به تعمیر دارد. به یاد داشته باشید که خودتان نمی توانید درایو را تعمیر کنید: این کار را به استادان ما در کرج بسپارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *