راهنمای خرید جک درب پارکینگ

با توجه به اهمیت اتوماتیک شدن درب‌های پارکینگ و خرید جک درب پارکینگ، لازم است که هنگام خرید جک پارکینگی، نکات مهمی را در نظر بگیرید. با در دست داشتن راهنمای خرید جک پارکینگی می‌توانید با توجه به شرایط آب و هوایی، وزن و ابعاد درب، میزان تردد، داشتن سیستم خلاص کن و… بهترین و مناسب‌ترین جک را تهیه کنید. در ادامه علاوه بر ارائۀ راهنمای خرید جک درب پارکینگ، شما را برای خریدی مطمئن راهنمایی می‌کنیم.

جک درب پارکینگ چیست؟

جک درب پارکینگ، وسیله‌ای است که اجازه می‌دهد درب پارکینگ شما به ‌صورت اتوماتیک باز و بسته شود. با استفاده از جک درب پارکینگ، نیاز به پیاده شدن از اتومبیل و باز کردن درب پارکینگ نیست. جک‌های پارکینگی انواع مختلفی دارند: جک برقی لولایی تک لنگه، جک برقی لولایی دو لنگه، جک برقی الکترومکانیکی، جک برقی هیدرولیکی، جک برقی ریلی و جک برقی زیرسطحی. برای خرید جک پارکینگی، باید علاوه بر آشنایی با خصوصیات انواع جک پارکینگ با راهنمای خرید جک پارکینگی نیز آشنا شوید.

راهنمای خرید جک درب پارکینگ

 

راهنمای خرید جک پارکینگی

در ادامه نکات مهم راهنمای خرید جک پارکینگی را به شما می‌گوییم، با ما همراه باشید.

  • وزن درب. قبل از خرید، وزن درب را محاسبه و طبق آن جک مناسب را خریداری کنید. اکثر جک‌های پارکینگی قابلیت تحمل وزن تا 300 کیلوگرم را دارند. اگر وزن درب پارکینگ سبک باشد، می‌توان از جک‌های الکترومکانیکی و ارزان‌تر استفاده کرد. اگر وزن درب بیش از 500 کیلوگرم باشد، باید از جک‌های هیدرولیکی استفاده کرد.
  • نوع درب. برای انتخاب جک، نوع درب را در نظر بگیرید، یک لنگه است یا دو لنگه؟ پس از تعیین می‌توانید جک برقی لولایی تک لنگه یا دولنگه بخرید.
  • میزان تردد. اگر میزان تردد در مکان مورد نظر بالا است بهتر است از جک‌های هیدرولیکی استفاده شود. این جک‌ها زود داغ نمی‌کنند و سریع خراب نمی‌شوند. قیمت جک هیدرولیکی نسبت به دیگر انواع جک گران‌تر است، اما می‌تواند در هزینۀ شما برای طولانی‌مدت، صرفه‌جویی کند.

اگر میزان تردد در ساختمان شما زیاد نیست، می‌توانید از جک‌های الکترومکانیکی برای درب پارکینگ استفاده کنید. میزان تردد مناسب برای استفاده از جک الکترومکانیکی حداکثر 30 بار در روز است. البته لازم است دقت کنید که ممکن است ساختمان شما بین ساعت 6 تا 7 صبح بالاترین میزان تردد را داشته باشد. در این صورت باید این مقدار را لحاظ کنید.

  • ابعاد درب. توجه به ابعاد درب یکی از نکات مهم برای خرید جک پارکینگی است. هرچقدر عرض درب پارکینگ بیشتر باشد باید از جکی با طول بازوی بیشتر استفاده کرد. با این انتخاب، گشتاور بیشتری بین بازو و درب ایجاد می‌شود و نیروی جک‌ها برای باز و بسته کردن در افزایش می‌یابد. از طرفی جک راحت‌تر باز و بسته می‌شود و فشار اضافی تحمل نمی‌کند. این موجب افزایش طول عمر جک‌ها می‌شود.
  • توان و قدرت موتور. هنگام خرید جک درب پارکینگ، موتوری با توان بالا تهیه کنید. قدرت بالای موتور باعث می‌شود درب، بی سر و صدا باز و بسته شود. جک‌هایی با موتور قوی هم نرم‌تر عمل می‌کنند و هم طول عمر بیشتری دارند.
  • دوسرعته بودن جک‌ها (کم شدن سرعت در ابتدا و انتهای باز و بسته شدن درب). کاهش سرعت، باعث می‌شود صدای کمتری هنگام باز و بسته شدن ایجاد شود.
  • زاویۀ باز شوندگی. اگر جک بتواند درب را بین 90 تا 120 درجه باز کند، قابلیت عبور و مرور اتومبیل راحت‌تر خواهد بود. البته در برخی مواقع به دلیل وجود دیوار یا مانع دیگری، این امکان فراهم نیست.
  • ضد آب بودن. در شهرهایی که بارندگی و رطوبت زیاد است، این سیستم از سوختگی و زنگ‌زدگی جک جلوگیری می‌کند. در مشخصات هر محصولی می‌توانید کارکرد دمایی آن محصول را ملاحظه بفرمایید و مطابق با شرایط آب و هوایی منطقۀ خود، جک پارکینگی را تهیه کنید.
  • مجهز بودن به سیستم خلاص کن. این سیستم به شما اجازه می‌دهد هنگام قطعی برق، بتوانید درب را به ‌صورت دستی باز و بسته کنید.
  • داشتن میکروسوییچ. میکروسوییچ به جک کمک میکند تا در صورت عمل نکردن چشمی و برخورد با خودرو، فشار را تشخیص دهد و درب را باز کند.

سخن آخر

شما اکنون با راهنمای خرید جک درب پارکینگ آشنا شدید. باید بدانید، علاوه بر خرید جک پارکینگ، به آیفون تصویری و قفل‌برقی مناسب هم برای درب پارکینگ احتیاج دارید. گروه مهندسی درسان، جایی است که می‌توانید تمام نیازهای خود را در این زمینه تهیه کنید. برای مشاهدۀ انواع جک درب پارکینگ، انواع آیفون تصویری و قفل‌برقی به صفحه محصولات وب‌سایت درسان مراجعه نمایید.

شما تا کنون از جک درب پارکینگ استفاده کرده‌اید؟ به نظر شما کدام مورد از راهنمای خرید جک پارکینگی، هنگام خرید، باید مدنظر قرار گیرد؟

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.