تعویض کرکره برقی کرج | آرام بند چیست | شرکت درسان

تعمیر انواع کرکره برقی در کرج: کرکره های برقی مانند سایر دستگاه های مکانیکی گاهی اوقات از کار می افتند. دلایل زیادی برای چنین مشکلاتی می تواند وجود داشته باشد، اما آنها اغلب نقص های ساده ای هستند که خودمان می توانیم با آنها مقابله کنیم.

تعمیر انواع کرکره برقی در کرج | خرید درب اتوماتیک | درسان

ما متداول ترین مشکلاتی که کاربر ممکن است با آن مواجه شود را جمع آوری کرده ایم و در عین حال توصیه می کنیم که در چنین شرایطی چگونه عمل کند تا موضوع بدتر نشود. برای آموزش تعمیر کرکره برقی این مقاله را تا انتها بخوانید.

زره کرکره برقی یخ زده است

دمای پایین زمستان نیز بر کرکره های غلتکی تأثیر می گذارد. ممکن است اتفاق بیفتد که زره پوشیده از یخ شود، تا لبه پنجره یا راهنماها یخ بزند. این وضعیت ممکن است بدون توجه به نوع کرکره و روش کنترل رخ دهد. اگر چنین اتفاقی بیفتد، اول از همه، باید از هرگونه راه حل نیرو که فقط می تواند آسیب برساند و منجر به شکستن تسمه، شکستن عناصر فردی شود، اجتناب کنید. پیشنهاد می کنیم سعی کنید به آرامی یخ را از روی زره ​​جدا کنید و با دقت نوار را از آستانه پنجره جدا کنید، کور را فقط چند سانتی متر بالا بیاورید. اگر این کمکی نکرد، باید کاملا منتظر بمانید تا سیستم برفک بزند.

در مورد کرکره های برقی، اگر متوجه شدید که کرکره بالا نمی رود، باید بلافاصله اقدامات بعدی را متوقف کرده و منتظر بمانید تا از داغ شدن بیش از حد و آسیب دیدن درایو جلوگیری کنید.

تعمیر درب اتوماتیک کرج

در صورت یخ زدن نوار کرکره های رادیویی که مجهز به سیستم تشخیص موانع هستند، به طور خودکار خاموش می شوند. کنترل پرده ها تنها زمانی امکان پذیر خواهد بود که مشکل برطرف شود.

تعمیر انواع کرکره برقی در کرج | خرید درب اتوماتیک | درسان

عملکرد نادرست کرکره

اگر متوجه شدیم که کور در حال پارازیت است یا به آرامی کار نمی کند، مطمئناً باید اقدام کنید.

عدم یافتن علت و استفاده مداوم ممکن است منجر به آسیب جدی شود.

اغلب، متأسفانه، علت چنین مشکلاتی مونتاژ نادرست است.

عدم حفظ عمودها و سطوح در لحظات کلیدی اولین اندازه گیری و سپس مونتاژ ممکن است منجر به اختلال در عملکرد سیستم شود.

کیفیت عناصر کرکره غلتکی نیز مهم است.

اسلایدها و راهنماها قطعاتی هستند که تقریباً همیشه مورد استفاده قرار می گیرند،

به همین دلیل استفاده از قطعات ساخته شده از مواد بادوام و جامد بسیار مهم است.

جایگزینی احتمالی تک تک عناصر پیچیده نیست، اما در چنین شرایطی بهتر است از تخصص افراد حرفه ای استفاده شود که از عیوب بعدی جلوگیری می کنند.

همین امر در مورد تعمیر پرده ها نیز صدق می کند، که از نظر مکانیکی آسیب دیده است.

قطعاتی که برای مثال با ضربه زدن به توپ خم شده یا شکسته می شوند، باید در اسرع وقت تعویض شوند تا از مزایای کرکره غلتکی کاملاً بهره مند شوند.

کرکره برقی کرج

نوار شکسته است

نوار مورد استفاده برای عملکرد دستی کرکره غلتکی یک عنصر مهم است که به سادگی می تواند فرسوده شود و پاره شود. این فرآیند را می توان با استفاده نادرست، بالا و پایین بردن کرکره با کشیدن نوار در زاویه نامناسب یا با نیروی زیاد تسریع کرد. علاوه بر این، یک درز  بد سوراخ شده که از طریق آن نوار وارد اتاق می شود، باعث مالش بیش از حد نوار بافته می شود. این امکان وجود دارد که خودتان تسمه را تعویض کنید، اما در صورت شک بهتر است از کمک افراد حرفه ای استفاده کنید، تا جایی که ممکن است لازم باشد نوار سالمی جایگزین آن شود.

موانع غیر منتظره

اگر یک شی، حیوان یا شخصی به طور غیرمنتظره ای در مسیر کرکره برقی، اغلب روی لبه پنجره یا روی زمین، پیدا شود، علاوه بر آسیب یا صدمه رساندن به چنین مانعی، ممکن است زره یا خود درایو نیز از بین برود. هرگونه مقاومتی که با آن مواجه می شوید باید سیگنالی برای توقف خروج بیشتر و کنترل اوضاع باشد. اغلب، مشکلات در مورد کنترل دستی غیر ماهرانه ایجاد می شود. پایین آوردن سریع کرکره روی یک مانع ممکن است منجر به تصادف و نیاز به تعویض اجزای جداگانه شود. توصیه می کنیم احتیاط شدید و بازرسی مداوم بصری از محل پایین آمدن کرکره را انجام دهید. در صورت امکان، ما استفاده از راه حل های کرکره ای رادیویی را پیشنهاد می کنیم که می تواند به سیستم تشخیص موانع مجهز شود.

درب اتوماتیک کرج

چه کارهایی در تعمیر کرکره برقی اشتباه است؟

البته، تمام عناصر متحرک مانند آویزها، اسلایدهای زره، درپوش ها، غلتک یا تسمه کرکره غلتکی ،در معرض سایش هستند و ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند. اینها تعمیرات ارزان قیمت هستند که بیشتر توسط خودتان انجام می شود. گران ترین عنصر در مورد کرکره برقی ، موتور آن است. ممکن است خراب شود، اغلب مربوط به کنترل‌کننده‌های درایو است. قطعات کوچک سیستم ساخته شده از پلاستیک نیز مستعد آسیب هستند، اما جایگزینی آنها ارزان و بسیار ساده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *