کرکره برقی

امروزه انواع کرکره برقی، اجزای جدانشدنی از تجارت و صنعت و… هستند. این کرکره‌ها به دلیل راحتی و امنیت بالا، بسیار مورد استقبال قرار گرفته‌اند. دیگر دورۀ استفاده از کرکره‌های دستی که به سختی باز و بسته می‌شدند، به اتمام رسیده است. اکنون می‌توان در هرجایی از قبیل پارکینگ ویلا و منزل، مغازه‌ها و واحدهای تجاری، محیط‌های صنعتی خارج از شهر و… از این کرکره‌ها استفاده کرد. در ادامه دربارۀ انواع کرکره برقی و نحوۀ خرید آن با هم صحبت می‌کنیم.

کرکره برقی چیست؟

انواع کرکره برقی

کرکره برقی ظاهری شبیه به کرکرۀ معمولی دارد که توسط یک موتور و با ریموت کار می‌کند. به دلیل اینکه این کرکره ایمنی بالایی دارد، در زمرۀ تجهیزات امنیتی و حفاظتی محسوب می‌شود. امروزه کرکره‌های برقی برای درب مغازه‌ها، فروشگاه‌ها، مراکز تجاری و پاساژها و حتی پارکینگ منازل کاربرد دارند. موتور کرکره برقی هم می‌تواند به منبع برق متصل باشد و هم انرژی‌اش را از خورشید دریافت کند. اغلب کرکره‌های برقی از ورق‌های آلومینیوم و گالوانیزه ساخته می‌شوند. کرکره برقی از بخش‌های مختلفی نظیر تیغه، محفظه، رول، ریل، ریموت و کنترل پنل کرکره تشکیل شده است.

انواع کرکره برقی

نمونه کار نصب کرکره برقی

  • کرکره برقی پارکینگی. کرکره برقی برای پارکینگ منازل و دیگر پارکینگ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کرکره با یک موتور کار می‌کند و با استفاده از ریموت باز و بسته می‌شود. کرکره برقی پارکینگی، زیر سقف جمع می‌شود و فضای کمی اشغال می‌کند. این کرکره، نسبت به درب سکشنال ارزان‌تر است، از این‌ رو انتخاب مناسبی برای درب پارکینگ به شمار می‌رود. دقت کنید نصب کرکره برقی باید توسط نصاب متخصص صورت گیرد. تیغه‌های کرکره برقی پارکینگی از تنوع بالایی برخوردارند و امکان هماهنگ‌سازی با محیط اطراف را دارند. در صورتی که یک جفت فوتوسل کنار ریل کرکره نصب شود، از حرکت کرکره برقی هنگام عبور و مرور اتومبیل جلوگیری می‌کند.
  • کرکره برقی پنجره. برخی منازل یا واحدهای تجاری به دلیل در دسترس بودن پنجره و برای جلوگیری از سرقت و ایجاد امنیت بیشتر، اقدام به نصب کرکره برقی پنجره می‌کنند. علاوه بر ایمنی بالا، این کرکره‌ها، عایق حرارتی و صوتی بسیار مناسبی هستند و از ورود گرد و غبار به محیط داخل جلوگیری می‌کنند. این محصولات، با تنوع بالا در طرح و رنگ، تأثیر زیادی بر زیبایی ساختمان دارند. این کرکره‌ها صدای فوق‌العاده کمی دارند و بسیار سبک هستند.
  • کرکره برقی مغازه. میان انواع کرکره برقی، کرکره برقی مغازه بیشترین کاربرد را دارد. امروزه اکثر مغازه‌ها و واحدهای تجاری برای سر در خود از کرکره برقی مغازه استفاده می‌کنند. این کرکره برقی‌ها اغلب از تیغۀ آلومینیومی یا پلی کربنات ساخته شده اند. کرکره برقی مغازه، علاوه بر امنیت بسیار بالا، صدای کمی هنگام باز و بسته شدن تولید می‌کند. راحتی کار با این کرکره‌ها، دلیل خوبی برای جایگزینی این نسل از کرکره با کرکره‌های پیشین است. با نصب ریل و قوطی کرکره برقی در داخل مغازه می‌توان از سرقت جلوگیری کرد.
  • کرکره برقی صنعتی. از این کرکره برقی برای ورودی سوله‌ها و کارخانه‌های صنعتی به منظور امنیت و زیبایی بیشتر استفاده می‌شود. برای نصب کرکره برقی صنعتی، باید از ریل‌های مخصوص صنعتی و تیغه‌های مقاوم استفاده کرد تا در برابر هر شرایط آب و هوایی خارج از محیط شهری، مقاوم باشند. موتور ساید، بهترین نوع موتور کرکره برقی صنعتی است. این کرکره‌ها مجهز به سیستم خلاص کن دستی هستند. در کرکره برقی صنعتی با نصب فوتوسل مادون‌قرمز می‌توان مانع از حرکت کرکره هنگام عبور و مرور افراد و سایر وسایل شد.
  • کرکره برقی سکشنال. این کرکره برقی، با قابلیت جمع شدن زیر سقف مناسب فضاهای محدود است. کرکره برقی سکشنال امنیت بالایی دارد. قابلیت ضد سقوط بودن این نوع کرکره، آن را به کرکره‌ای محبوب تبدیل کرده است. این کرکره برقی، قابلیت تردد نامحدود دارد و در برابر هر آب و هوایی مقاوم است. کرکره برقی سکشنال، سرعت بالایی دارد و مجهز به سیستم خلاص کن دستی است. این کرکره، بسیار بی سر و صدا است و ظاهر زیبایی به محیط می‌بخشد.

خرید و نصب کرکره برقی

خرید و نصب کرکره برقی

اگر قصد خرید و نصب انواع کرکره برقی دارید، گروه مهندسی درسان همان جایی است که به دنبالش بودید. این شرکت پروژه های موفق نصب کرکره برقی را به ثمر رسانده است که حاکی از تجربه و تخصص بالای گروه درسان است. نصب کرکره برقی موضوع مهمی است که به دلیل پیچیدگی که دارد باید توسط نصاب متخصص صورت گیرد. اگر نصب کرکره برقی و ریل‌های آن دقیق نباشد، دیگر کرکره برقی شما ایمنی بالایی ندارد.

شما تاکنون از کرکره برقی استفاده کرده‌اید؟ در چه محیطی از این کرکره استفاده می‌کنید؟ ما از شنیدن نظرات و تجربیات شما بسیار خوشحال می‌شویم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.