انواع جک پارکینگ

گاهی در خبرها می‌خوانیم که سارقین، پس از پیاده شدن صاحب اتومبیل جهت باز کردن درب پارکینگ، در حرکتی سریع ماشین را به سرقت برده‌اند. خبر تلخی است! اما با اتوماتیک کردن درب پارکینگ و استفاده از بهترین جک پارکینگی، می‌توان از این اتفاقات تلخ جلوگیری کرد. در این مقاله به معرفی انواع جک پارکینگ می‌پردازیم. با ماه همراه باشید.

جک پارکینگ چیست؟

جک درب پارکینگ یا جک برقی درب پارکینگ، وسیله‌ای است که اجازه می‌دهد در پارکینگ شما اتوماتیک باز شود و شما از منزل خارج شوید. با وجود جک درب پارکینگ دیگر نیازی نیست شما از اتومبیل پیاده و در را باز کنید. با توجه به اینکه امکان سرقت اتومبیل در این شرایط زیاد است، این وسیله در زمرۀ وسایل امنیتی محسوب می‌شود. جک درب پارکینگ از جک بازویی، ریموت کنترل، چشمی، مرکز فرمان و فلاشر تشکیل شده است.

انواع جک پارکینگ کدام‌اند؟

برای خرید بهترین جک پارکینگی، نیاز است که با انواع جک پارکینگ آشنا شوید.

  • جک برقی لولایی تک لنگه

جک برقی لولایی تک لنگه، برای درهای اتوماتیک تک لنگه استفاده می‌شود. این درها و این جک، فضای زیادی اشغال می‌کنند. این جک نمی‌تواند فشار بالا را تحمل کند به همین دلیل لازم است قفل‌برقی هم برای آن نصب شود. بیشتر در ساختمان‌های شمالی و حیاط دار از این جک استفاده می‌شود. این جک‌ها برای مکان‌هایی با عبور و مرور کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. درب تک لنگه با این جک، طبق فرمان مدارهای فرمان، باز و بسته می‌شود.

  • جک برقی لولایی دو لنگه

انواع جک پارکینگ

برای درهای بزرگ و سنگین از این جک استفاده می‌شود. برای درب‌ پارکینگ‌های بزرگ، مجتمع‌ها و کارخانه‌هایی که امکان عبور ماشین‌های سنگین دارند استفاده از جک برقی لولایی دولنگه توصیه می‌شود. این جک، در پارکینگ‌های منازل هم بسیار کاربرد دارد. می‌توان گفت پرکاربردترین جک، میان انواع جک پارکینگ و بهترین جک پارکینگی، همین نمونه است. اگر میان خرید جک برقی لولایی تک لنگه یا دولنگه مردد هستید، باید به نوع درب، عرض هر لنگه و میزان تردد روزانه توجه نمایید.

  • جک برقی الکترومکانیکی

از این جک بیشتر برای پارکینگ و منازل شخصی استفاده می‌شود. این جک‌ها به سرویس و نگهداری کمی نیاز دارند. پکیج این محصول شامل دو بازوی چپ و راست، برد مدار فرمان، براکت نصب، چشمی فوتوسل، ریموت و آنتن نگه‌دارنده است. این جک‌ها در ابعاد و اندازه‌های مختلف برای هر لنگه ساخته شده ‌اند. جک‌های الکترومکانیکی می‌توانند وزن 100 تا 500 کیلوگرم را تحمل کنند. این جک‌ در برابر آسیب و ضربه بسیار مقاوم است.

  • جک برقی هیدرولیک

جک هیدرولیک، با سیستم هیدرولیک، یعنی فشار بر روغن موجود در استوانۀ خود، حرکت می‌کند. از این جک برای مجتمع‌های مسکونی بالای پنجاه واحد، درب کارخانه‌ها و مکان‌هایی با تردد بالا، استفاده می‌شود. جک برقی هیدرولیک بی صدا و بدون اصطکاک کار می‌کند. هزینه بالایی صرف نگهداری و سرویس این جک‌ها می‌شود. گرچه از نظر ظاهری تفاوتی با جک الکترومکانیکی ندارند اما گران‌تر از جک‌های الکترومکانیکی هستند. درهایی که با جک برقی هیدرولیک کار می‌کنند، نیاز به قفل‌برقی مناسب هم دارند.

  • جک برقی ریلی

این جک علاوه بر قابلیت‌های بالا، قابلیت استفاده در هر آب‌وهوا و هر میزان تردد را دارد. اگر فضای کمی برای نصب انواع جک پارکینگ دارید، جک برقی ریلی بهترین گزینه است. این جک علاوه بر اصطکاک کم، بسیار بی صدا باز و بسته می‌شود. جک برقی ریلی هم برای درهای تک لنگه و هم برای درهای دولنگه مناسب است. این جک، هنگام قطعی برق مجهز به خلاص کن است و می‌توانید به‌راحتی در را با وجود قطعی برق باز کنید. جک برقی ریلی به چند حالت، با کارکرد و شکل یکسان، قابل‌نصب است.

  • جک برقی زیرسطحی

گاهی شرایط درب و مکان پارکینگ به‌گونه‌ای است که امکان استفاده از جک‌های بازویی وجود ندارد. در این مواقع جک برقی زیرسطحی به کار می‌آید. این جک بدون تأثیر در نمای درب، درب پارکینگ را اتوماتیک می‌کند. یعنی گاهی مواقع تنها به دلیل حفظ زیبایی در، از این جک استفاده می‌شود. این جک‌ها در هر شرایط آب و هوایی و هر نوع کاربری قابل استفاده هستند. جک برقی زیرسطحی تا 180 درجه قابلیت باز شدن دارد. امکان تنظیم سرعت و زاویه در این جک وجود دارد. این جک، از قفل هیدرولیک برای ممانعت از حرکت استفاده می‌کند.

خرید بهترین جک پارکینگی از درسان

 

انواع جک پارکینگ

اگر به دنبال خرید بهترین جک پارکینگی و راهنمای خرید جک درب پارکینگ هستید، می‌توانید از گروه مهندسی درسان، انواع جک پارکینگ را تهیه نمایید. گروه مهندسی درسان با ارائۀ انواع جک درب پارکینگ و انواع قفل‌برقی مخصوص درب پارکینگ، به شما برای خریدی آسوده کمک می‌کند. هم‌اکنون برای مشاهده انواع جک درب پارکینگ به صفحۀ این محصولات در وب‌سایت درسان مراجعه نمایید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *