نصب آرام بند | قیمت دوربین مداربسته | شرکت درسان

خرید آرام بند درب: آرام بند درب دستگاهی  برای بازگرداندن درب به حالت اولیه در حالت کارکرد خودکار است. این دستگاه به آرامی و نرم درب  باز را می پوشاند. در صورت لزوم درب را باز نگه می دارد. بسیاری از آرام بندها مجهز به تجهیزات کاربردی مدرن هستند. با این حال، مانند هر فناوری، آرام بند درب  نیاز به تعمیر، تنظیم و عیب‌یابی دارد.

خرید آرام بند درب | فروش دوربین مداربسته | شرکت درسان

برای درک بهتر اصل عملکرد مکانیسم آرام بندهای درب  ، باید انواع اصلی آن را تجزیه و تحلیل کنید، بنابراین آسان تر خواهد بود که چگونه به درستی ایرادهای آرام بند درب را بیابید.

آرام بند کرج

دو نوع زیر از این دستگاه تا حد زیادی مورد استفاده قرار می گیرد:

اسلاید بادامک

اسلایدهای نرم را انجام می دهد که برای بوم های سبک وزن استفاده می شود.

اهرم تعویض

گسترده ترین نوع مکانیسم آرام بند درب است که  حرکت فنر از طریق چرخ دنده ها انجام می شود، همچنین می توان از آن برای پانل های درب عظیم استفاده کرد.

بسته به روش نصب، آرام بندها  را می توان به سه نوع اصلی تقسیم کرد:

خرید آرام بند درب | فروش دوربین مداربسته | شرکت درسان

نصب بالای زمین

اینها ارام‌بند های بدون عارضه هستند که عملکرد آنها را می توان با استفاده از چندین پیچ واقع در پانل کابینت تنظیم کرد. آنها در قسمت بالایی بال نصب می شوند که برای نصب بسیار راحت است. دستگاه های تخصصی پر شده با روغن برای درهای ورودی خیابان ها ساخته می شوند که برای کار در آب و هوای گرم یا سرد سازگار شده اند.

دوربین مداربسته کرج

کف

نصب سیستم های ارام‌بند روی زمین نیز نسبتا آسان است. آنها در موسسات بانکی، ادارات، مراکز تجاری و تفریحی و جایی که خواسته های زیادی بر روی ظاهر درب گذاشته می شود، خود را به خوبی ثابت کرده اند. این دستگاه ها در کف ادغام شده اند و تقریباً برای بازدیدکنندگان نامرئی هستند. مکانیسم های کنترلی از نوع کشویی استفاده می شود که برای درب هایی با وزن حداکثر 100 کیلوگرم طراحی شده است.

آرام بندهای های مخفی

برای تنظیم خود کاملاً مشکل ساز هستند، زیرا آنها در داخل لنگه در یا روی زمین برداشته می شوند که دسترسی به آنها را پیچیده می کند. این دستگاه ها در مواردی مورد تقاضا هستند که زیبایی شناسی  و یک نمای اصلی ایده آل مورد نیاز است.

با توجه به اصل عملکرد دستگاه، ارام‌بندها به شرح زیر هستند:

  • هیدرولیک
  • پنوماتیک
  • برقی

اصل عملکرد آرام بند درب

عنصر اساسی سازه یک سیستم فنری است که با باز شدن درب فشرده می شود و انرژی لازم برای بستن در را جمع می کند.

فرآیند تراکم با انتقال نیروی دستگاه کشش به فنر انجام می شود. چرخ دنده ها و قفسه ها پیستون را حرکت می دهند در حالی که روغن از طریق کانال های داخلی به قسمت آزاد محفظه جریان می یابد. هنگامی که درب به عقب بلند می شود، فنر صاف می شود و بسته شدن نرم را تضمین می کند.

تعمیر آرام بند درب

تعمیر  آرام بند درب یک موضوع نسبتاً ساده است. تنظیمات را می توان به راحتی با دستان خود انجام داد. شایان ذکر است که در چه شرایطی ممکن است نیاز به تنظیم پارامترهای این مکانیسم باشد.

اولین چیزی که باید به یاد داشته باشید این است که مدت زمان کار مداوم هر مکانیزم به طور مستقیم به کیفیت نگهداری آن در کل دوره عملیات بستگی دارد. در نتیجه، لازم است 1-2 بار در سال درب را بررسی کنید و نقص های جزئی را برطرف کنید. این امر به ویژه در طول تغییرات انتقالی فصول اهمیت دارد.

در تابستان و زمستان، شرایط آب و هوایی بسیار متفاوت است. بیشتر ارام‌بند ها با روغن پر می شوند و همانطور که می دانید هر مایعی با تغییر دمای محیط حالت خود را تغییر می دهد. مخصوصاً در زمستان روغن غلیظ می شود و  درب کندتر حرکت می کند.

در تابستان، همه چیز برعکس است، بنابراین لازم است آرام بند را به سطح مورد نیاز تنطیم کنید. اگر متوجه هر گونه نقصی شدید یا به سادگی تنظیماتی را که تنظیم کرده اید دوست ندارید، تنظیمات دستگاه را تغییر  دهید.

اگر آرام بند  حرکت کندی داشت یا بسته شدن درب خیلی سخت و سریع است، می پرد، برای مدت طولانی کشیده نمی شود، می توانید به آسانی همه آنها را برطرف و تعمیر کنید. وقتی دستگاه از کار افتاده است، اوضاع کمی پیچیده‌تر می‌شود، زیرا یک راه‌اندازی ساده دیگر مؤثر نخواهد بود و نیاز به تعمیر خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *