نحوه کار آرام بند | نرده شیشه ای کرج | درسان

انواع آرام بند درب: آرام بند درب وسیله ای است که به نرمی باز و بسته شدن درها و همچنین جابجایی درب ها به یک موقعیت خاص کمک می کند. یک آرام بند که به درستی تنظیم شده باشد، درها را به آرامی می بندد، حتی زمانی که باز هستند. علاوه بر این، این دستگاه سخت افزار درب را تسکین می دهد و از لولاها در برابر سایش زودرس محافظت می کند.

انواع آرام بند درب | سایبان کرج | شرکت مهندسی درسان

در عین حال، خود ساختار درب کمتر تحت فشار قرار می گیرد. برای اینکه آرام بند درب به سود مورد انتظار برسد، باید نوع ساختار، نحوه بست مناسب را انتخاب کنید، آن را به درستی نصب کنید و اقدامات پیشگیرانه به موقع برای افزایش طول عمر این محصول انجام دهید. انواع آرام بند درب را می توانید از فروشگاه ما در کرج تهیه کنید..

آرام بند کرج

انواع آرام بند درب

سه نوع اصلی مکانیسم بسته شدن درب به صورت آرام یا آرام بند وجود دارد. تفاوت آنها در گزینه های نصب نهفته است. بنابراین، همه آرام بند ها به سه گروه تقسیم می شوند:

مکانیزم های سربار رایج ترین هستند، علاوه بر این، فرصتی برای نصب این دستگاه در خانه وجود دارد. این مکانیسم بر روی یک تیر جعبه یا روی یک لنگه در نصب می شود. همچنین، نصب چنین درب بسته کننده آسان است، زیرا تولید کنندگان یک الگو، توضیحات دقیق و دستورالعمل های اتصال محصول به چنین محصولاتی را همراه با دستورالعمل ها ارائه می دهند. بنابراین، خود مونتاژ آرام بند آسان است و تمام بست ها توسط سازنده به سازه متصل می شوند.

سایبان کرج

سازه های کف، گزینه زیبایی شناختی تری نسبت به سازه های سقفی دارند، زیرا در کف اتاق پنهان شده و قابل مشاهده نیستند. با این حال، برنامه ریزی برای نصب چنین سازه هایی باید در زمان ساخت انجام شود، زیرا بست ها باید در زمین نصب شوند. نصب چنین سازه ای توسط  خودتان بسیار دشوار است.

اگر تعمیر در اتاق قبلاً انجام شده باشد ، نصب چنین نوع آرام بندی غیرممکن است.

انواع آرام بند درب | سایبان کرج | شرکت مهندسی درسان

آرام بندهای توکار کمترین محبوبیت و در عین حال پیچیده ترین هستند. برای نصب چنین درب آرام بندی بر روی درب با دستان خود بدون کمک متخصصانی که جذب می‌شوند، لازم است حفره‌های درب را سمباده بکشید.

انجام این کار دقیقاً در خانه تقریباً غیرممکن است ، علاوه بر این ، حتی کوچکترین آثاری از نصب سازه قابل توجه خواهد بود. هنگام طراحی تاسیسات درب، می توانید این روش را انتخاب کنید، اما اجرای آن نیاز به مشارکت متخصصان دارد.

روش های مونتاژ آرام بند

شما  می توانید به طور مستقل آرام بند سقفی را به روش های مختلفی روی درب نصب کنید:

  1. نصب و راه اندازی استاندارد
  2. نصب بالا
  3. چیدمان موازی

رایج ترین نصب، نصب پیش فرض است. علاوه بر این، بدنه کار به بوم و اهرم به لنگه وصل شده است. این روش نصب ساده ترین است.

برای نصب بالای سر، مکانیسم به لنگه وصل شده است. در این حالت اهرم مستقیماً به لنگه در وصل می شود. اگر درب  به صورت موازی نصب شود، دستگیره مانند نصب استاندارد به لنگه قاب در وصل می شود، اما نه به صورت عمودی، بلکه به صورت موازی قرار می گیرد. در این حالت در هنگام نصب از یک براکت مخصوص نصب استفاده می شود.

طرح نصب نزدیکتر به محل لولاهای درب بستگی دارد. حرکت برگ هنگام باز و بسته شدن در، طرح نصب را تعیین می کند.

وقتی درب به سمت شما باز می شود، دستگاه روی بوم و اهرم روی جعبه نصب می شود. در حالت مخالف، اهرم به بوم و ضمیمه بالایی به لنگه متصل می شود.

نحوه نصب آرام بند

نصب و تنظیم این محصول الگوریتم خاصی وجود دارد که طبق آن می‌توانید آرام بند  را بدون توجه به روش اتصال آن وصل کنید. گردش کار متوالی به صورت زیر است:

محل اتصال ان مشخص می شود. الگوی موجود در دستورالعمل استفاده و مونتاژ آرام بند به محل نصب وصل شده و برای سهولت در جابجایی با چسب چسبانده شده است.

الگوی ارائه شده سوراخ های اتصال دهنده ها را نشان می دهد. در مجموع 6 مورد وجود دارد: چهار مورد برای دستگاه قفل و دو مورد برای اتصال اهرم. مکان های بست از قالب به درب منتقل می شود.

سپس سوراخ نصب باید سوراخ شود. اهرم با بست های ارائه شده متصل می شود.

پس از اتمام نصب،  هنگامی که دستگاه به درب ثابت می شود، نوار نزدیکتر روی محور نصب می شود.

سپس طول بازو تنظیم می شود. هنگام بسته شدن باید دقیقاً عمود بر برگ در باشد.

تمامی بست هایی که باید در هنگام نصب این دستگاه استفاده شوند به همراه دریچه توسط سازنده عرضه می شوند.

استفاده از اتصال دهنده های دیگر برای نصب توصیه نمی شود، زیرا قابلیت اطمینان سازه دیگر یکسان نخواهد بود. علاوه بر این، هنگام نصب ارام بند، باید از طرحی که سازنده در دستورالعمل ها مشخص کرده است پیروی کنید. فقط در این صورت می توان عملکرد کامل درب را تضمین کرد.

مراحل بعد از نصب آرام بند

پس از نصب، آرام بند باید تنظیم شود. تنظیم پس از اتصال بدنه اصلی و میله به یک مکانیسم متحرک انجام می شود. تنظیمات معمولاً  باید بعد از تمام مراحل نصب انجام شود. این کار با تنظیم 2 پیچ با اصلاح موقعیت آنها انجام می شود.

هر پیچ نشان دهنده سرعتی است که درب بسته در ناحیه خاصی از زاویه در نسبت به صفحه دیوار خواهد داشت. یک پیچ سرعت را از 0 تا 15 درجه تنظیم می کند، دیگری از 15 درجه برای باز شدن کامل درب. سرعت حرکت با چرخاندن پیچ ها تنظیم می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *